Особливості монтажу повітряно-теплової завіси та типи теплообмінників у повітряних завісах.

 

Установка повітряно-теплової завіси може бути кількох видів монтажу і, як правило, залежить від дизайну приміщення та наявності простору над дверним отвором або біля нього.

Виходячи з цього, обирається вид монтажу повітряно-теплової завіси: горизонтально, вертикального або прихованого монтажу,  так само можливий варіант установки на карусельні двері, обертові двері.

Горизонтальний тип монтажу повітряної завіси над дверима. При горизонтальній установці повітряної завіси слід врахувати висоту стелі до дверного отвору, а також висоту повітряної завіси, простіше кажучи, наявність місця для установки повітряної завіси. А також визначити необхідність прихованого типу монтажу повітряно-теплової завіси для органічнішої інтеграції в дизайн приміщення.

Вертикальна  установка повітряної завіси. Теплова завіса встановлюється збоку від дверного отвору, відповідно повітряний потік, що випускається від вертикальної повітряної завіси, буде направлений горизонтально. Для широких дверних отворів рекомендується встановлювати вертикальні повітряні завіси з обох сторін. При вертикальній установці слід врахувати висоту дверного отвору від підлоги і до його верхньої частини, ширину дверного отвору, ширину повітряної завіси і наявності місця для установки, визначити необхідність прихованого монтажу.

Повітряно-теплові завіси, що вбудовуються, або прихований тип установки повітряних завіс, про які ми вже згадували, можуть бути як горизонтального так і вертикального типу монтажу. Повітряні завіси, що вбудовуються, монтуються в/за підвісну стелю або дверний проріз таким чином, що видно тільки нижню частину завіси з гратами для забору і видування повітря. Повітряна завіса практично непомітна, а щоб і видима частина завіси, решітка, була ефектно прихована її можна пофарбувати в колір інтер'єру приміщення.

.

Повітряні завіси на карусельні двері. У приміщеннях, будинках, торгових та бізнес-центрах для захисту від поривів вітру, протягів, проникнення у внутрішнє приміщення холодного або жаркого повітря (залежно від сезону), встановлюють карусельні двері, проте револьверні двері повністю не справляються з цим завданням.

Тому для більш ефективного захисту приміщення від втрат, пилу, бруду необхідно встановити повітряну завісу на карусельні двері. Повітряна завіса для револьверних дверей, створить невидимий повітряний бар'єр, закриє доступ для холодного/жаркого повітря, пилу... Установка повітряної завіси дозволить створити комфортний мікроклімат у приміщенні.

Повітряно-теплові завіси на двері, що обертаються, виготовляються за індивідуальними розмірами дверної дуги, висотою дверного отвору і в залежності від типу установки. Тип установки повітряної завіси на карусельні двері:

  • зверху на канапі;
  • монтаж у фальшстелю.

 

Повітряно-теплові завіси на револьверні двері, що обертаються, виготовляються за індивідуальними розмірами, залежно від дуги дверей і висоти дверного отвору.

Головне завдання, яке вирішують установкою повітряно-теплової завіси це НЕ ОБІГРІВ ПРИМІЩЕННЯ, а ЗБЕРІГАННЯ ТЕПЛА І ХОЛОДУ в приміщенні залежно від сезону.

Повітряні завіси відрізняються видом теплообмінників або типом енергоносія тобто.

Представлені електричні, водяні повітряні завіси, також можуть бути повітряні завіси з фреоновим теплообмінником (DX-теплообмінник) або без нагрівання.

Найефективнішими повітряними завісами на ринку є завіси з фреоновим теплообмінником (DX-теплообмінник). Повітряні завіси з фреоновим теплообмінником розроблені для роботи з тепловим насосом або системою VRF.

Розробляючи нові проекти для комерційних або промислових об'єктів де VRF система буде використовуватися для кондиціонування та опалення, ми рекомендуємо інегрувати і повітряну завісу з френовим теплообміном у загальну VRF систему.

В електричних повітряних завісах нагрівальним елементом є ТЕН. Електричні завіси можуть бути, як однофазними (220В), так і трифазними (380В). Більшість установок повітряних завіс це установка електричних повітряних завіс, т.к. їх простіше встановити та/або потреба у повітряній завісі виникла вже після розробленого та виконаного проекту ОВК. Використання електричної теплової завіси має свої переваги. А також, відключаючи ТЕНи, її можна використовувати і в літній період, коли немає необхідності в додатковому нагріванні в приміщенні.

При встановленні водяних повітряних завіс вода з системи подається у водяний теплообмінник завіси і служить джерелом тепла в даній тепловій завісі. Монтаж водяної теплової завіси трудомісткіший, ніж електричної повітряної завіси, але це компенсується вищою потужністю обладнання та меншими експлуатаційними витратами.

Повітряні завіси без нагріву. Там, де додатковий нагрів за допомогою повітряної завіси не потрібен, наприклад, у холодильних або морозильних камерах, встановлюють повітряні завіси без нагріву. Такі повітряні завіси повністю виконують своє призначення-відсікання повітря і створення невидимого бар'єру, дозволяючи зберегти нагріте або охолоджене повітря в приміщенні, а також знижують витрати на додатковий догрівання або охолодження повітря в приміщенні.


Про те, як правильно підібрати повітряну завісу, Ви можете прочитати в нашій статті "Повітряна теплова завіса на вхідні двері, як підібрати?"